10:15 24 Noyabr 2017
217 dəfə oxunub
Çap versiyası
...

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinin 5-ci turunun oyunları keçirilib. 
 12 qrupda ümumilikdə 24 matç oynanılıb.

Bu turdan sonra 1/16 finala yüksələn komandaların sayı 14-ə çatıb: "Styaua", "Arsenal", "Zalsburq", "Ostersun", "Latsio", "Nitsa", "Zenit", "Real Soseydad", "Vilyarreal”, "Dinamo" (Kiyev), "Braqa”,  
"Milan”, "Atalanta” və "Lion”.
 

3 noyabr

Avropa Liqası

V tur

G qrupu

“Viktoriya” (Çexiya) - “Styaua” (Rumıniya) - 2:0
Qollar: Ptrjela, 49, Kopiç, 76
 
“Luqano” (İsveçrə) - “Hapoel” (Beyer-Şeva, İsrail) - 1:0
Qol: Karlinyos, 50

 

1.

Styaua

5

3

1

1

8:5

10

2.

Viktoriya

5

3

0

2

11:8

9

3.

Luqano

5

2

0

3

7:10

6

4.

Hapoel

5

1

1

3

5:8

4




H qrupu

“Köln” (Almaniya) – “Arsenal” (İngiltərə) - 1:0
Qol: Jirassi, 62
 
BATE (Belarus) - “Srvena Zvezda” (Serbiya) - 0:0

 

1.

Arsenal

5

3

1

0

8:4

10

2.

Srvena Zvezda

5

1

3

1

2:2

6

3.

Köln

5

2

0

3

7:7

6

4.

BATE

5

1

2

2

6:10

5



İ qrupu

“Zalsburq” (Avstriya) - “Gimaraynş” (Portuqaliya) - 3:0
Qollar: Dabbur, 26, Ulmer, 45+1, Xvanq Hi Çan, 82
 
“Konyaspor” (Türkiyə) - “Marsel” (Fransa) - 1:1
Qollar: Skubiç, 82 (1:0), Moke, 90+3 (1:1)

1.

Salzburg

5

3

2

0

7:1

11

2.

Marsel

5

2

1

2

4:3

7

3.

Konyaspor

5

1

2

2

3:5

5

4.

Gimaraynş

5

1

1

1

4:8

4



J qrupu

“Atletik” (İspaniya) - “Herta” (Almaniya) - 3:2
Qollar: Leki, 26 (0:1), Aduriz, 35-pen (1:1), 
Selke, 36 (1:2), Aduriz, 66-pen. (2:2), Viliams, 82, (3:2)
 
“Ostersun” (İsveç) - “Zarya” (Ukrayna) - 2:0
Qollar: Gero, 40, Qodos, 70
 

 

1.

Ostersunds

5

3

1

1

7:3

10

2.

Atletik

5

2

2

1

6:5

8

3.

Zorya

5

2

0

3

3:7

5

4.

Herta

5

1

1

3

5:6

4




K qrupu

“Latsio” (İtaliya) - “Vitess” (Hollandiya) - 1:1
Qollar: Linssen, 13 (0:1), Alberto, 42 (1:1) 
 
“Nitsa” (Fransa) - “Zulte Veragem” (Belçika) - 3:1
Qollar: Balotelli, 5 (1:0); 31 (2:0), Hamalaynen, 81 (2:1), Tameze, 86 (3:1)

1.

Latsio

5

4

1

0

10:4

13

2.

Nitsa

5

3

0

2

12:8

9

3.

Varegem

5

1

1

3

5:11

4

4.

Vitess

5

0

2

3

4:10

2


 

L qrupu

“Rusenborq” (Norveç) - “Real Sosyedad” (İspaniya) - 0:1
Qol: Oyarzabal, 90
 
“Zenit” (Rusiya) - “Vardar” (Makedoniya) - 2:1
Qollar: Poloz, 16 (1:0), Riqoni, 43 (2:0), Blajevski, 90+3 (2:1)

 

1.

Zenit

5

4

1

0

14:4

13

2.

Real Sosyedad

5

4

0

1

15:3

12

3.

Rusenborq

5

1

1

3

5:10

3

4.

Vardar

5

0

0

5

5:16

0



A qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) - “Vilyareal” (İspaniya) - 2:3
Qollar: Kabananqa, 22 (1:0), Raba, 39 (1:1), Bakambu, 65 (1:2); 83 (1:3), Tvumasi, 88 (2:3)
 
“Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail) – “Slaviya” (Çexiya) - 0:2
Qollar: Husbauer, 45+1, 54


1.

Vilyarreal

5

3

2

0

10:5

11

2.

Slavia

5

2

2

1

6:5

8

3.

Astana

5

2

1

2

9:7

7

4.

Makkabi

5

0

1

4

0:8

1



  
B qrupu

“Partizan” (Serbiya) - “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 2:1
Qollar: Tavamba, 12 (1:0),  Nqamelu, 25 (1:1), Ozeqoviç, 53 (2:1)
 
“Skenderbeu” (Albaniya) - “Dinamo” (Ukrayna) - 3:2
Qollar: Tsiqanov, 16 (0:1), Lilay, 18 (1:1), Ceyms, 52 (2:1), Sov, 56 (3:1), Rusin, 90 (3:2)

1.

Dinamo K.

5

3

1

1

9:6

10

2.

Partizan

5

2

2

1

7:5

8

3.

Skenderbeu

5

1

2

2

5:8

5

4.


Yanq Boyz

5

0

3

2

3:5

4


C qrupu

"Ludoqorets” (Bolqarıstan) - “Başakşəhər” (Türkiyə) - 1:2
Qollar: Viska, 20 (0:1), Fray 27, (0:2), Marselinyo, 65 (1:2) 
 
“Braqa” (Portuqaliya) - “Hoffenhaym” (Almaniya) - 3:1
Qollar: Marselinyo, 1 (1:0),  Ut, 74 (1:1). Fransegio, 82 (2:1), 90+3 (3:1)
 

1.

Braqa 

5

3

1

1

8:6

10

2.

Ludoqorets

5

2

2

1

6:4

8

3.

Başaksehir

5

1

2

2

5:7

5

4.

Hoffenhaym

5

1

1

3

7:9

4

D qrupu

D qrupu
AEK (Yunanıstan) - “Riyeka” (Xorvatiya) - 2:2
Qollar:Qorqon, 8 (0:1); 26 (0:2),  Araujo, 45+2 (1:2), Xristodolopulos, 85 (2:2)
 
“Milan” (İtaliya) - “Austriya” (Avstriya) - 5:1                                                                            
Qollar: Monşen, 21 (0:1), Rodrigez, 27 (1:1), Silva, 36 (2:1), Kutrone, 42 (3:1), Silva, 70 (4:1), Kutrone, 90+3 (5:1) 

1.

Milan

5

3

2

0

13:4

11

2.

AEK

5

1

4

0

6:5

7

3.

Riyeka

5

1

1

3

9:12

4

4.

Austriya

5

1

1

3

9:16

4



 

E qrupu

“Lion” (Fransa) - “Apollon” (Kipr) - 4:0
Qollar: Diaxabi, 29, Fekir, 32, Diaz, 66, Maolida, 90
 
“Everton” (İngiltərə) - “Atalanta” (İtaliya) - 1:5
Qollar:  Kristante, 12 (0:1); 64 (0:2), Ramirez, 71 (1:2), Qosens, 87 (1:3), Kornelius, 88 (1:4), 90+4 (1:5)

1.

Atalanta

5

3

2

0

13:4

11

2.

Lion

5

3

2

0

11:3

11

3.

Apollon

5

0

3

2

6:11

3

4.

Everton

5

0

1

4

4:15

1


F qrupu

“Lokomotiv” (Rusiya) - “Kopenhagen” (Danimarka) - 2:1
Qollar: Farfan, 17 (1:0), Verbiç, 31 (1:1), Farfan, 51 (2:1)
 
“Şerif” (Moldova) - “Zlin” (Çexiya) - 1:0
Qol: Jairo, 11
 


1.

Şerif

5

2

3

0

4:2

9

2.

Lokomotiv

5

2

2

1

7:4

8

3.

Kopenhagen

5

1

3

1

5:3

6

4.

Zlin

5

0

2

3

1:8

2


Şərh yaz




Enter Code*:

Son xəbərlər
 
Xəbər başlıqları
18-12-2017
17-12-2017
16-12-2017
16.12.2017 Neft ucuzlaşdı

Bütün xəbərlər

 
© 2012 Strategiya.az
Proqramlaşdırma: Encoder.Az
1.5009 san